Cisterna magna 09.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Septembris 2017 tehti mul kompuutertomograafia pea piirkonnast, kuna mul valutas pea (kuklapiirkond) juba peaaegu kuu aega. Tarvitasin selle aja sees Ibumaxi igapäevaselt, aga sellega valu päeva-öö jooksul mõneks ajaks leevenes, aga tuli tagasi kui tableti mõju kadus. Lisaks tuli hoopis iiveldus tunne, aga ei oksendanud. See ehk või tekkida juba Ibumaxi kasutamisest.
CT vastus oli järgmine: CT peast: akuutse patoloogiata. Cisterna magna, mis kliinilist tähendust ei oma. Soovitav MRT uuring kolme kuu pärast. Kui kaebused ei taandu, siis varem (MRT kontrastainega). Koju kirjutatud KETO 50 mg x 3 valu vastu. Edasine jälgimine perearsti juures, soovitavalt siis ka neuroloogi konsultatsioon (MRT). Neuroloogi vastuvõtul sai ka 2017 käidud, kes märkis digiloos, et Keto on pisut valu leevendanud. obj neuroloogiline leid normis, hetkel MRT vajadust korduvalt ei näe.
Minu küsimis on, et mida see Cisterna magna tähendab ja kas seda peaks aeg-ajalt jälgima või pole see vajalik? Küsin, kuna tervisega on viimastel aastatel probleeme (jalg valutab ning varbad surisevad-valutava) ja ei saa kuidagi leevendust probleemidele. Käisin ka ortopeedi vastuvõtul. Samuti ka kiropraktiku juures, pärast mida mul pea valutas kuskil 4 päeva. Võibolla see peavalu ongi normaalne nähtus kiropraktika puhul, sest ka turi oli valulik ja parem jalg valutas üsna tugevalt mitu päeva. Mul tekkis küsimus, et ega see cisterna magna ei sea piirangud massaaži- või kiropraktika tegemisele?

Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Cisterna magna - suur ruum - ajuvedelikuga täidetud ajukelmetevaheline ruum väikeaju all ajutüve ja väikeaju ühinemiskohal. Ruum võib olla erineva suurusega. Ilmselt tegemist muutusega mis kliinilist tähendust ei oma, ei põhjusta vaevusi ja sega protseduure. Täpsemalt võib öelda vaid pilti nähes.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika