Kahtlane tunne peas 13.08.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

23- aastane noormees, vägagi sportliku eluviisiga, töö on füüsiline ning peale tööd teen ka trenni. Toitumine on hea ja mitmekülgne. Kuskil märtsis hakkasn täheldama, et olen jube uimane. Paari päeva möödudes sain aru, et see tunne eksisteerib stabiilselt (kuni tänaseni välja, nüüdseks 6kuud). Ei ole nii, et vahepeal on see tunne, vahepeal kaob ära, vahepeal ei ole mõned päevad ja siis jälle tuleb - tunne on kogu aeg olemas, mõnel hetkel tundub nagu oleks hullem ehk rohkem uimas/purjus. Tunnet võiks kirjeldada nagu oleks kergelt purjus kogu aeg, nii kui hommikul ärkan kuni magama minemiseni. Magama jäädes ei tähelda seda tunnet ega ei häiri. Pilt ei ole otseselt ees udune ega käi ka ringi, et peaksin seinast rabama, aga on kergelt ebaselge/ujuv/uimane tunne. Võiks võrrelda tundega, kui veresuhkur madalaks läheb tekib iiveldus (kerge iiveldus) vahepeal ja pea käib ringi või siis kui tuled saunast ja istud külma ruumi ja tekib vererõhu muutus. Vererõhku olen jälginud, enamasti 117-125/ 56-62 (alumine vererõhk natuke madal). Glükoosi tase oli 4.4mmol/l. Vereproovid tehtud ja arsti sõnul korras. D vitamiini tase oli natuke madal 70 kanti jäi näit, alampiiriks oli pandud 75. Kui tööl olles on tempo taga, siis nagu ei pane tähele seda tunnet, kuna olen hõivatud millegi muuga. Tunnen end tihti ka hommikust - lõunani väsinumalt kui õhtuks. Täpselt selline tunne nagu aju ei suudaks ülesse ärgata. Samas tööd ja trenni jõuan teha ega pole tunnet, et enam ei jaksa või jätan trenni pooleli. Vaatepilt just nagu hõljuks, ükskõik kuhu ma ka ei vaata. Kõneprobleeme pole, tasakaaluhäired puuduvad, kuid vahel esineb kerge õõtsumine, kuid mitte midagi kriitilist. Spordi kellalt, mida kannan igapäev näitab et mu energia kulu päevas on keskmiselt 4000kalorit (olen väga aktiivse eluviisiga), aga toitun kindlasti selle koguse ka päevas tagasi ehk ei usu, et olen energia vaeguses.
Ise arvasin, et kuna märtsis elutempo muutus covid 19 tõttu, et äkki tekkis pingelangus, kuid tänaseks on pikalt juba sama eluviis tagasi, kuid see tunne siiski esineb. Võtsin ka 2 nädalat puhkust, et kõigest välja lülituda, kuid ei muutunud miskit. Purjustunne on stabiilselt hommikust õhtuni. Trennis kui on raskem trenn siis vahepeal tunnen et see tummine tunne peas läheb tugevamaks (pilt nagu oleks tumedam). Väga raske on sõnadega kirjeldada.
Käidud ka kurgu- ja ninaarstil, seal öeldi ka et kõik on korras.
Millega võib olla tegu? Kuhu suunas liikuda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6748591
Neurodiagnostika