Alternatiivne ravi migreenile 28.07.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tean, et migreenile on olemas ka profülaktilisi ravimeid, mida peaks võtma igapäevaselt, aga ei sooviks võtta pidevalt tugevatoimelisi ravimeid. Olen uurinud alternatiivseid ravimeetodeid ning Eestis tundub olevat haigekassa poolt rahastatud botoxi süstid, mis on uuringutes näidanud häid tulemusi (mõju peaks kestma mitu kuud). Kuid kas neid tehakse ka ilma, et oleks eelnevalt proovinud farmakoloogilist lähenemist retseptiravimitega?
Samuti olen näinud inglisekeelset kirjandust N. vagus mitteinvasiivse stimulatsiooni kohta, aga eesti keelset infot selle kohta vähe, oskate ehk ütelda midagi selle võimaluste kohta Eestis?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vagusstimulatsiooni eestis ei teostada, ka botoxit migreeni vastu ilmselt mitte. Soovitav siiski algul proovida profülaktilist tabletiravi spetsialisti soovituse järgi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika