Pearinglus ja kukkumine 30.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, täna hommikul peale esimese suitsu tegemist tekkis pearinglus ning selle tõttu kukkusin ja tekkis nagu tõmblemine või krambihoog, mis kestis väga lühikest aega ja peale seda oli kõik korras jälle. On ka varem esinenud pearinglust kui on kiiresti suits tehtud või pole kaua aega teinud, aga selline kukkumine oli esmakordne. Millest see võib tingitud olla? Ja kas võib kahtlustada ka mingit tõsisemat terviseprobleemi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hoog sarnane epilepsiale, milleks võib olla pärilik soodumus. Kas eelnes ka magamatus.
Ilmselt oleks vajalik EEG uuring millele suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika