Valu kiirgab paremasse jalga 15.04.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Kirjutasin Teile hiljuti murega mis seisnes selles et parapleegiaga jalas tunnen teravat valu .Soovitasite MRT -d alumistest nimmelülidest.Nüüdseks see tehtud ja vastus selline:vähene dekstroskolioos.Varasemalt on tehtud Th8-L2 spondülodees Th 11 lülikeha murru tõttu.Th 11 fuseerunud Th 10 lülikehaga.Uuringu ülapoolel metalli artefaktid.L1 minimaalne anterolistees.Lülivahemikud on hästi säilinud nimmeosas,kergelt on ahenenud L2-3 osas,siin ka diski signaal on degeneratiivselt veidi enam langenud.Minimaalsed diski difuussed protrusioonid L4-5–S1 vahemike servades väikseid osteofüüte,L4/5 neuraalmulgud kergelt ahenenud,vasemal võimalik närvijuure kontakt.Siin ka vahest hüperostoosi.L4/5 fassettligestes vahene vedelikulisa.Seljaaju II Luuliselt nähtavas osas destruktiivse leiuta.L2-3 vasemasservas 1,6cm promineeruvad sildosteofüüdid.Rohekti vedelikusignaali on nahaaluses rasvkoes fastsia pealses Th 12-L1-2 kõrgusel. Kas selline vastus selgitaks valu ja suurenenud spastilisuse,kas on mingigi võimalus operatsiooniga sellest vabaneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Muutused esinevad ulatuslikul selgroo alal. Et täpsemalt vastata on vajalikud lisaandmed praeguste vaevuste kohta, samuti uuringute pildid. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika