Lihasnõrkus ja iiveldus 15.04.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mure selline . Olen pool aastat kuskil juba võidelnud pideva iivelduse ja lihasvaluga mis on ainult paremal kehapoolel . Lihasvalu on eriti tugev tuharapiirkonnas , alaseljas ja kaelas ,kuklas . ( ainult paremal pool )
Viimase pooleteistkuu jooksul on tekkinud ka tuimus ja raskustunne näos, peas ja just paremas pooles . Tuimus on ka paremal jalal enamasti reieosal. Käes ja jalas on tihti nõrkustunne . Käe ja jalaga on veel selline lugu et tihti tunnen tuimust ja sipelgaid just kolmes väiksemas varbas ja samamoodi näppudega.Pea ringlus on ka tekkinud .
Iivelduste tõttu olen käinud ka gastroenteroloogi vastuvõtul. Saadeti erinevatele uuringutele. Ja diagnoosiks ärritunud soolesündroom. Mis aga iivelduse ja lihashädade põhjus kindlasti ei ole .
Millest aga selline seisund kõige tõenäolisemalt võib tingitud olla ?Kummaline on see , et vasaku kehapoole kohta pole ühtegi kaebust . Isegi peavalu on nii , et valutab ainult paremalt poolt .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebused on erinevad ja viitavad võimalikule kaelast ja alaseljast lähtuvatele probleemidele. Kas on tehtud üldanalüüsid perearstii poolt, samuti rö. pilte kaela ja nimmelülidest? Kui kõik OK, siis tulevad arvesse kroonilisest ärevusest tingitud regulatsioonihäired. Kui soovite täpsemat arvamust, helistage tel. 6748591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika