Kiri. 04.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,milles võib ikkagi probleem olla.Paremas jalas valu,mis kiirgab ka alakõhtu,vahel ka rinda,samuti läheb pea uimaseks.Seda nii seistes,istudes,ka rohuolekus.Kõisin perearstil,saatis röngteni-midagi alaseljas ei leitud.Aga ikka jalg valutab,rohkem sääre ülaosa,kisub jalg krampi,sääremari samuti.Perearst ravi ei määranud,ühesõnaga ei saanud ma targemaks.Kui seljal viga ei leitud,on minu arvamus,et ehk jalas endas probleem,puusas jne.Või ka veresoonte häda.Kui see esmakordselt algas,lonkasin 3 nädalat,valu oli kohati päris tugev.Siis äkki,nagu äkki see alguse sai,kadus valu ära-sain normaalselt käia.Seda ainult 4-5 päeva,ja hakkas uuesti pihta.Röngtenis käisin 2.märtsil.Eile sain perearstilt siis vastuse,et seljas pole viga,ja rohkem mitte midagi.Aga see muutub juba segavaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui valu säärde tekib käimisel mõnesaja meetri järel on tegemist jala verevarustuse puudulikkusega ja pöörduma peaks vasoloogi poole. Valu seistes ja istudes viitab ikka seljaprobleemidele aga sel juhul valu ei esine kõhus, rinnus ega peas. Perearst võiks teha EKG ja vereanalüüsid ja kui probleeme ei ole tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika