Näen horisontaaljooni topelt 28.02.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Näen horisontaaljooni topelt. Mõnel päeval on probleem teravam (kuni sinnamaani välja, ei lugeda ega kirjutada peaaegu ei saagi, teistel päevadel mitte nii väga. Ka on peavalud üsna sagedased, peaaegu pooltel hommikutel ärkan peavaluga, mis vahetevahel on päris tugev (st sunnib valuvaigistit võtma). Seost topeltnägemise ja peavalu vahel ei ole osanud märgata - st tugevama peavaluga ei kaasne tingimata tugevamat topeltnägemist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esineb topeltnägemine kahe silmaga vaadates, võib põhjus olla neuroloogiline. Kui aga ainult ühe silmaga vaadates on põhjuseks silmahaigus. Kui silmaarst põhjust ei leia, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika