trauma järgsed kõrvalnähud 31.07.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kuu aega tagasi tekkis seljatrauma, kukkusin katuselt ja murdsin nimmeluu. Hakkas asi juba paremaks muutuma kuni sattusin pea nädal tagasi auto avariisse. Oli teadvuse kaotus ja kiirabiga toimetati haiglasse. Tehti kompuutri uuring peast, rindkerest ja seljast. Pea ja rindkere kohta ei leitud midagi, nimmeluu murd oli aga uuesti lahti murdunud. Saadeti koju jutuga, et kui jalgades midagi imeliku tunnen, siis pean tagasi pöörduma. Nüüd pärast seda juhtumit pidevalt uimane ja vahel näen justkui topelt, rindkere endiselt valus, aevastamisel eriti tugev valu. Mõni päev tagasi tekkis ka palavik, alguses oli 38.4. Nüüd ühtlaselt 37 kuni 37.4. Kas on põhjust muretsemiseks või peaksid olema iseenesest mööduvad probleemid? Kas võib olla, et kuskile tekkinud miski närvipõletik vms?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Topeltnägemine ja uimasus viitavad ajukahjustusele seoses peatraumaga. Seljavalu peale korduvat murdu on tavaline. Palavik viitab aga tüsistuse võimalusele nt. kopsupõletik. Vajate täiendavaid uuringuid (kopsupilt, MRT ajust). Kui kõik see püsib, pöörduge EMO sse, või helistage 13 või 14 08.14 tel. 6 748 591 (olen muidu puhkusel).

Dr. Ain Pajos