Tramadoli kõrvalmõjud 15.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole oma õe tervise teemal (korra varem olen ka sellest kirjutanud- tema diagnoosiks on pudential neuralgia caused by the thethered cord syndrome which is caused by lipomeningomyelocele ehk siis seljaaju komboneeritud arenguhäire, mis toob kaasa suured närvivalud). Antud juhul on tal kasutuses Tramadol valuvaigistava rohuna, mis küll on valu suurel määral vähendanud, kuid tal on antud rohu osas eriti halvad kõrvalmõjud: nägemishäired, jõuetus, suured peavalud, tahtmatud lihastõmblused, torkimistunded, unehäired, teadlikkuse kadu, agressiivsus, väljakannatamatu olek, mida on raske sõnadesse panna. Soome neuroloog nägi ette antud rohu mahajätmise 25 mg iga 8 nädala tagant, praegu on õel 50mg peale õnnestunud saada, kuid ta ütleb, et ei suuda enam võidelda ja need võõrutusnähud lähevad iga päevaga aina hullemaks. Kas oskate ehk nõu anda, mida teha kui keha selliselt reageerib? Jätkata rohu alandamist või hoida teatud aja samal tasemel? Kas need nähud siiski mööduvad või võivadki kestma jääda? Kas oskate soovitada kohti, kuhu veel pöörduda kui kõrvalnähud on niivõrd tõsised?
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna tegemist on kombineeritud ja raske tervisehäirega, on minul teadmata tema seisundit, uuringute tulemusi ja haiguse kulgu võimatu teha konkreetseid soovitusi ravi jätkumise osas. Võin vaid öelda et vägisi ravi jätkamine viib vaid seisundi halvenemisele. Pidage nõu raviarstiga valuravimi vahetamise osas.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika