Kõrvad kohisevad ja pea uimane. 02.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kõrvades kohiseb juba üle kahe kuu. Algas see siis kui ostsin endale kuulmis kaitsed (kõrva tropid) töö juurte aga kõrvad hakkasid valutama nende kasutamisest ja igasugused helid häirisid eriti madalad. Pärast seda kasutan klappe.
Perearst saatis mu nina kõrva kurgu arstile.
Kõrvaarst kontrollis kõrvad, nina, ning kurgu ära ja saatis kuulmis kontrolli. Sealt saadud tulemused olid korras ja kõrvaarst ei osanud selle peale midagi öelda.
Ennem kuulmis kontrolli oli mul kõrva kohin hullemaks läinud ja kõrvades nagu oleks midagi ( tahaks koguaeg näppu kõrva panna ja raputada) ning pea on uimane ja pulssi on kõrvade juurest tunda.
Mingi hetk hakkab kõrvade juurest ja meelekohtadest surisema, ning surub kergelt (vahepeal pulsi taktis) ja siis tunnen kuidas nägu ja kõrvad hakkavad õhetama ja hakkab halb.
Lisaks käib kõrvades teatud helisid kuuldes krõps läbi ja jalad ka pakitsevad aga seda ma ei tea kas see on kuidagi kõrvadega seotud.
Tarvitasin ka perearsti poolt kirjutatud nina rohtu Avamys.
Aga lõpetasin selle tarvitamise kuna kaks nädalat hiljem hakkas mul halb mis viitasid täpselt selle rohu kõrval mõjudele ( raske hingata ja järsud tekkivad pea pööritused).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjus kohinale kõrvades jääb sageli leidmata, Uuringud seda ei näita. Võimalik on siiski algav kuulmisnärvide kahjustus, kui olete sageli viibinud mürarikkas keskkonnas, pidevalt kasutate kõrvaklappe. Tuleks vaadata kuidas asjad kulgevad ja teha poole aasta pärast uuesti audiomeetria uuring kõrvaarsti juures.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika