neoroloogi konsultatsiooni paluks 30.05.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Saateinfo: valu seljas rinnaosas,abaluude vahe,kiirgub roietese MRT-uuring lülisamba rinnaosast. T1, T2, T2FS kujutised + müelogramm. Kaelalordoos on nimmeküfoos on tavapärased. Th7/8 kõrgusel visualiseerub kerge parempoolne mediaalne diskiprotrusioon. Olulist spinaalkanali ega lülivahemulkude ahenemist ei visualiseeru. Müelogramm on normipärane. Th9 lülikehas on T1-, T2-hüperintensiivseid signaalimuutusi - leid sobib hemangioomidele. Muus osas on lülikehade struktuur iseärasusteta. Fassettliigesed on ealised. Pehmed koed iseärasususeta. ja küsimus on ,kas ülevalpool tehtud uuringute järgi on vaja mingisugust ravi

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diskiprotrusioon võib ärritada selgroost lähtuvaid roietevaheliset närvide juuri põhjustades valu kiirgumist külgedesse. Tuleks vältida kummargil istumist, raskuste tõstmist ja regulaarselt tegeleda kõhu ja seljalihaste tugevdamisega. Vajadusel valuvaigistid. Täpsemaid soovitusi saab teha peale läbivaatust.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika