Öösiti ärkamie 28.02.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aastal 2008 diagnoositi mul epilepsia, siiani elus ainult üks hoog olnud (siis, kui see haigus mul avastati). Algas see kõik hommikuti käte tõmblemistega ning siis ka lõpuks hoog. Viimasel ajal on sagenenud probleem- ärkan öösel üles, peas meeletult kohutav tunne, justkui hakkaks hoog tekkima. Möödub kuskil 5 minutiga ja jään tagasi magama. Kas probleem võib olla seotud epilepsiaga või hoopis millegi muuga? Tarvitan ka reguraalselt epilepsiaravimeid.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

See võib olla hoo eeltunne, kuigi mitte tüüpiline. Võiks teha EEG uuringu olukorra selgitamiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika