Parem kõrv ja pea pulseerib 05.07.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu parema kõrva pulseerimine sai alguse juba eelmisest aasta lõpust ja mingi veider auto mürin mis haarab kogu pea on juba pikemat aega kestnud,aasta -poolteist.
Eelmine aasta suvel oli mul nohu ja väidetavalt põskkoopa põletik . Sügisel käisin ma veekeskuses ujuma ja ka hüppasin vette. Enesetunne oli sellel ajal hea v.a see auto mürin mis vahel tekkis. Käisin silmaarstil kuna näen silme ees musti täppe-kriips mis õrnalt langevad.
Aasta lõpus hakkasin ma kuulma kuidas minu parem kõrv pulseerib .
Ja mida aeg edasi läks seda rohkem ma kurtma hakkasin kuna tekkisid ka pidevad peavalud.
Kohapeal hüpates tundsin nagu miski minu kõrvas loksuks ja nii rõhuv tunne oli ja on siiani. Pulseerimine paremas kõrvas oli just siis kosta kui ma olin vaikuses,eriti hommikul kui istusin üksinda laua taga. Täpselt nii nagu mu süda lööks. See muutus lausa häirivaks. Pidin koguaeg rääkima või millegiga tegelema,et ma ei paneks seda tähele. Pöördusin perearstile kes mõõtis vererõhku ja see oli korras.
Saatis mu kõrva-nina-kurguarstile kus midagi ei leitud vaid öeldi,et mul pole vaiku.
Soovisin teist arsti külastada Tartu Ülikooli Kliinikumi Kõrvakliinikut. Ja seal vaadati kui hästi mu kõrvad kuulevad. Kuna ise kurdan,et kuulen parema kõrvaga nagu potipõhjast kui vasaku kõrva kinni katan.
Kui ma arstile saabusin siis sellel hetkel mu parem kõrv ei pulseerinud aga kui ma helitoas ära käisin siis tekkis mingi vaakum ja tundsin kuidas see mu paremat kõrva see mõjutas ja hakkas taas pulseerima.
Arst kirjutas mulle clarinase 1tb päevas ja nasonex 2 annust 1x päevas .
Ja arst pani mulle diagnoosiks kuulmetõrve põletik.
Selle raviga läks enesetunne paremaks ja ma ei kuulnud enam nii tihedalt ja tugevalt pulseerimist kõrvas.
Kahjuks tulid need kaebused uuesti tagasi kui tekkis kerge nohu ja helistasin kõrvaarstile ja kurtsin taas muret ja ta soovitas Sudafedi ja ütles,et usub,et saab siis asja jälle korda.
Tänase seisuga:
Parem kõrv ei pulseeri enam iga vaikusega vaid nüüd on nii kui ma istun laua taga ja tõusen püsti siis hakkab mu kõrv hästi kõrvasti pulseerima mida tunnen pooles peas ja siis aegamööda vaikselt kaob hääl ära. Kui ma raputan oma pead siis kuulen sellist häält nagu keegi vediks suure tokiga ( nagu rõhk kõrvas) Kui sõidan autoga tunnelisse siis mõjutab see mu paremat kõrva. Kui ma jooksen siis tunnen nagu loksuks miski mu kõrvas ja kui seisma jään siis kuulen kuidas mu kõrv pulseerima hakkab ja siis vaikselt jälle maha rahuneb.
Panen riideid kappi ja selleks kükitan alla ja jälle tõusen ja siis taas kuulen kuidas mu kõrv pulseerima hakkab.
Iga kiire liigutus mõjutab mu kõrva ja see hakkab siis pulseerima.
Just ringutasin ma ennast kuna nii pika kirja kirjutamine ja istumine arvutis väsitab ära ja kohe kui ära ringutasin hakkas mu kõrv taas pulseerima ja aega mööda vaikselt kadus pulseerimine ära umbes 3min aga kõrv tunneb ennast kuidagi pingul ja eriti hull on kui pea ka veel tuikab siis tunnen eriti kõike seda talumatult.
Lisaks veel see auto mürin mis vahel kogu pea enda mõjudesse võtab tekib siis kui ise heaks arvab.
Vahepea kuulsin seda häält juba siis kui õues rong mööda sõidab (mina toas ,üritan magama jääda) tekib pähe mingi helisignaal ja siis kuulen oma peas mürinat nagu oleks vibratsioon, rõhu tunne ja seda tunnen kogu peas mis on 4-5 sek üldjuhul kui liigutan pead või naksatan suuga kaob heli ära. Telefoniga hakkan helistama ja see kutsumistoon tekitab taas mu peasse mingi helisignaali ja on ka olnud nii,et toas on vaikus ja laps hakkab minuga rääkima ja siis tekib taas see heli mu pähe.
Ja nii olen ma rääkinud oma perearstile ja kõrvaarstidele aga lahendust ei leia. Kõik korrad kui vererõhku mõõdetud on korras olnud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pulseeriv kahin kõrvas viitab unearteri stenoosi võimalusele. Tavaliselt kahin suureneb vererõhu tõustes. Tuleks jälgida ja vajadusel raviga normaliseerida vererõhk. Kui pulsatsioon ei kao on vajalik neuroloogi konsultatsioon ja lisauuringud.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika.