Rütmihäired 07.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 33 aastane. Spordiga ei tegele, aga töö on füüsiline. Üldiselt olen rahulik, aga mõned asjad panevad kiiresti vihastama ja vahepeal tekivad äkkviha hood.
Mure selline, et aasta aega tagasi läks mul süda esimest korda rütmist välja, mis öö möödudes ise rütmi tagasi läks. Sellele eelnes väga stressi rohke aasta, kuna sain isaks ja lapse kisaga (tekitas eriri tihti vihahooge, mida ma enda sisse elasin) ei tulnud just kõige paremini toime. Lisaks olid lapsel toitumis probleemid, mis lisasid pingeid ka veel naisega. Viimane nädal olin põhimõtteliselt magamata, aga päeval tööl oli vaja käia.
Läks kuu mööda, süda jälle rütmist väljas. Emos öeldi ,et kodade virvendus ja laperdus. Külastasin kolme erinevat kardioloogi, kes tegid erinevaid südameuuringuid, mis kõik olid korras. Lisaks hakkasid mind painama mõningased ärevushood, vererõhu tõusud ja vahelöögid.
Detsembris oli elu jälle pingelisem, mis lõi südame rütmist välja, mis sai tabletidega uuesti paika. Poolteist nädalat pärast seda oli pulss üsna häiritud, istudes umbes 65, natuke liigutasin ennast, siis hüppas kohe 120-125. Vahepeal on nii, et pulss on korras aga löögid on nii tugevad, et ei saa magadagi-terve keha nagu hüppaks kaasa. Ja nüüd koormus oleks ka langenud, trepist üles viiendale korrusele minek ajab pulsi korralikult kiireks, isegi 150-160.
Vahepeal tekivad mul kehapeal ka närvitõmblused ja aegajalt on mul kätes kerge värin.
Selle pika ja segase jutu lõpetusels tahaks küsida, et kas kodade virvendust ja laperdust võib ka põhjustada pikaaegne stress ja närvid ja kas oleks mõistlik neuroloogi poole pöörduda?

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kodade virvendust ja laperdust tingivad erutusjuhte häired südamelihases endas, küll võib ärevus ja stressiseisund nende teket soodustada. Ravi tuleb siiski teha südamearsti juures.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika