Ebamugav on olla 05.02.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleem hakkas pool aastat tagasi. Alguses hakkasid peopesad surisema, tekkis selline tunne nagu käed oleks hästi nōrgad aga samas, kui füüsilist tööd teen, siis jōudu on. Nagu tahaks värisema hakata aga samas ei Hakka ka. Kōige hullem on vaba aega veetes. Käsi ei saa nii sama rahulikus olekus hoida vaid pean kogu aeg kuskilt enda kehast kinni hoidma. Et käed ei oleks lahtiselt. Paar kuud hiljem tekkis sama tunne kuni küünarnukkideni välja. Ja nüüd on tihtipeale peas vōimalik, et isegi ajus ka väga veider survestav tunne. Viibin hetkel Austraalias ja siin andsin juba vereproovi, mis oli korras. Arst ütles, et peaksin puhkama. See tunne on nii veider ja väga raske seletada aga loodetavasti saate mingit soovitust edastada.

Ette tänades jään vastust ootama!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist ärevushäirega mis tekitab närvisüsteemi regulatsiooni segadust. Üritage teha regulaarset sporti, tuleks kasutada ka rahusteid. Ravi on tavaliselt antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika