valu seljas ja kubemes 15.01.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

5 kuud tagasi pöördusin meestearsti poole murega,et vasakus munandis on mõõdukalt tugev valu. Sai tehtud kõikvõimalikud analüüsid, selgus, et mul on munandites veenilaiendid aga need ei põhjusta valu. Põletikku kuskilt ei leitud. Kuna arst konkreetset põhjust ei leidnud, arvast ta, et võibolla on mul kuskil mingid kanalid umbes ja määras ravikuuri eesnäärmele. Kasutasin ravimeid kuskil paar kuud ja valu ei kadunud. Mingi hetk muutus mul alaselg öösel nii kangeks et sain ainult ühe külje peal magada, valu ja kangus leevenes alles õhtuks ja öösel kordus jälle. Kirjutasin seepeale küsimuse siia Kliinik.ee androloogile kes ütles et pigem on mu munandivalu seotud alaselja probleemidega. Panin aja neuroloogile. Konkreetsest alaseljavalust sain lahti diclofenaciga. Munandivalu kadus põhimõtteliselt ülepäeva 3.5 kuud pärast valude algamist. Alaseljaga on mul probleeme juba aastaid, puberteedieas märkasin ka seda, et mul on nõgus selg. Umbes sama pikalt on mul olnud ka probleem, et munandid on tundlikud, teatud kohtades võib isegi kõige kergem puudutus valu tekitada. Alaseljavalud tekivad peamiselt siis kui ma kas istun või laman pikalt. Kuskil 6-7 aastat tagasi peale kodus puude tegemist oli valu nii tugev et pikali olles ei suutnud ma oma jalga kõrgemale kui 10-20cm tõsta aga see möödus iseenesest. Olen täheldanud, et kerge trenn leevendab sümptomeid ja suur koormus(k.a nt intevsiinve trenn jalgpallis) teeb asju hullemaks. 2016 aasta lõpus sain neuroloogi juures käidud, tehti röntgen ja kontrolliti kuidas jalad liiguvad. Arsti sõnul mingit närvikahjustust ei ole ja määras nädalase arcoxia kuuri. Uurisin ise ka netist natuke ja niipalju kui ma midagi välja lugesin siis võivad kubemepiirkonna probleemid olla seotud just alaseljaga? Kirjutan siia kuna paar päeva tagasi tekkis jälle munandivalu ja mida Teie arvate, kas sellele võib olla lahendus? alaseljavaludega saan ma hakkama ja olen harjunud aga kubemevalu kestab võibolla jälle mitu kuud ja see mõjutab päris palju mu elukvaliteeti. Küsiks veel ka seda kas see on normaalne, et mu selg ja tagumik on vahest nii tundlik, et nende masseerimisel võib mul seemnepurse tekkida? On olnud paar korda juhuseid kus hea massööri puhul pean ma keskenduma sellele, et ei tekiks väga piinlikku olukorda(k.a meesmassööri puhul), seega mingist muust erutavast faktorist siin rääkida ei saa. Elukaaslase poolt tehtud massaasil kus võibolla nii suurt hirmu ei ole, on see reaalselt ka juhtunud.
Aitäh

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alaselja probleemide korral võib valu kiirguda ühepoolselt alakõhtu, kubemesse ja ka munandisse(kuigi harva). Tõhusa ravi eeltingimuseks on põhjuse väljaselgitamine. Tuleks teha MRT uuring alumistest nimmelülidest ja nendevahelistest kõhrketastest - suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos