Kaela/õlapiirkonna valud 14.12.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minul on probleem pidevalt süvenevate kaela / õlavaludega. Viimasel aastal valutab mu kaela ja õla piirkond vähemalt korra kuus, umbes nädala kaupa, millegi pärast just eriti menstruatsiooni ajal eriti. Mul on ka istuv töö ja füüsiliselt väga aktiivne ei ole, et ilmselt see ka nendes valudes üheks suurimaks süüdlaseks. Aga tahtsin küsida, et nüüd u. kahe nädala jagu on selle suure kaela valuga olnud ka aeg-ajalt päeva jooksul mõned korrad tõusev väike palavik ca 37-37,3, ja kõrvus vilin ja kukla piirkonna tulitamine. Lisaks keskendumisraskused , väsimus ja mäluhäired. Peavalusid on ka olnud samuti mõned korrad sellel ajal. Et kas see kõik on normaalne kaela ülepingega seoses või võib seal olla midagi muud, nt selgroo lülides mis võiks vajada natukene rohkem uurimist? Siiani ei ole mulle toonud mingisugust erilist abi ka valuvaigistid (ibuprofeen, paratsetamool, diclofenaci geel, külmageel jne) Kaelale harjutusi olen üritanud samuti teha. Kas oleks veel mingisuguseid abivahendeid mida selle valu puhul võiks kasutada ? Mul on lapse-eas diagnoositud ka skolioos, kuid varasemalt erilisi probleeme ei ole seljaga olnud.

Ja teine küsimus oleks veel, kas essentsiaalse treemori puhul on siiani ainukene parim ravim propranolol?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on kaelavalud ja subfebriliteet ( väike temperatuuritõus) vaid paar sümptomi vaevuste kompleksist mille põhjuseks igapäevane elu-ja tööreziim, labiilne närvisüsteem ja ja siit johtuvad regulatsioonihäired. Valuvaigistitel on siin vaid lühiajaline efekt kui üldse.
Prporanolool on üks vähestest ravimitest, millega saab mõjutada treemorit.

Soovitan tulla vastuvõtule.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika