Kaelavalud 11.05.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis võiks teha valu vasakul kaela eespool küljes. Valu tekib pingutamisel, viimasel ajal lausa iga päev.Tunnen kaelal kõvemat soont, vasak kõrv kumiseb ja valutab ka vasak pool pead, vahel iiveldab ja on minestamistunne, üldse TUNDUB kaela vasak pool paksem, kuigi turset pole märganud.Vahel kiirgub valu ka kätte.Nina kõrva kurguarsti poolt kõik korras. Pool aastat tagasi paigaldatud koronaarstend, kuid valud südame- ja abaluu piirkonnas tekivad koos kaelavaluga. Kardioloogi arvates võib see olla neuroloogiline probleem, sest südant on korduvalt uuritud.
Liigutamisel on kael valus ja ragiseb, kuid siis kukla poolelt.
Kas sellisel valul võib olla neuroloogiline põhjus ?
Mida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla nt. kaelalülidevahelise kõhrketta haigusest tingitud närviärritus. Tuleks teha esialgu rö ülesvõtted kaelalülidest (perearst) ja tulla neuroloogi vastuvõtule.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos