transitoorne isheemiline atakk või midagi muud 16.04.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Täna, laupäeva 16. apr hommikul kella 6 paiku poolunes olles käis kaelast läbi jõnks. Pead liigutades vist. Peale seda on vasak peapool teistmoodi. Otsekui oleks veidi seestpoolt tundetu. Mitte palju, aga siiski tuntavalt. Ja suu on nagu veidi paistes. Kella 13ks ei ole üle läinud ega ka hullemaks läinud. Mingit valu ei ole, liigutamise ega nägemise häireid jms ei ole.
Taustaks: kael krigiseb, õlasooned on kanged. Veresooned üldiselt on halvas seisus. 2004 oli infarkt. Südame veresooni on stenditud. Võtan südamerohtusid (kolesterooli alandajaid ja verelahjendajad). Vererõhk oli eelmisel suvel normis, nüüd on tõusnud (keskmiselt 145/95).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei pruugi olla ajuvereringehäirega aga näiteks algava näonärvi põletikuga. Kui probleem püsib või on süvenenud, tuleks minna neuroloogi vastuvõtule või EMOsse.

Dr. Ain Pajos