migreen 27.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 37a.naine,migreen on olnud 20a.haigushood on kuni 10korda aastas,2a.olen tarvitanud ZOMIGIT,aitab.14a. tagasi tehtud peauuring oli korras,nüüd leiti väike isheemiline ajukahjustus vasakul insula projektsioonis.Kui tõsine see on?Vajab see ravi?On põhjus migreenis?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest! Väikese isheemilise ajukahjustuse võis tõesti anda ka raskemalt läbipõetud migreeniatakk, kui puuduvad muud faktorid, mis võisid seda põhjustada.
Peaksite konsulteerima oma neuroloogiga, kes Teid kõige paremini tunneb.
Muude faktorite all mõtlen ma, et kas Teie vererõhk on korras, kas Teil pole näiteks suhkruhaigust, südamehaigust jne.
Kui olete olnud muus mõttes terve, siis jääb ikka arvamus, et isheemia on migreeniataki ajal tekkinud.
Erilist ravi isheemilisele koldele pole, peate hoolega ravima oma migreenihoogusid ja õigeaegselt tarvitama migreenirohtu, mis kupeerib hoo.
Parimat soovides,
katrin kaarna