Lendamine shundiga 02.09.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mulle on paigaldatud hüdrotsefaalia raviks shunt kõrva tagant kõhtu. Shunt ummistus pidevalt ja seetõttu tehti ETV, mis esimesel korral ebaõnnestus, teisel korral jäi püsima. Shunt ise peaks olema enamjaolt umbes ja mitte toimima igapäevaselt. Tegu on aga shundiga, millel on magnetitega reguleeritav klapp(Ameerika versioon). Käisin kokku 7-l operatsioonil ja nüüd on 2,5 aastat kõik korras olnud ja olen normaalset elu elanud. Hiljuti tekkis plaan minna Taisse ja lennanud ma enne ei ole. Tean, et vajan tollist läbipääsemiseks uuringut CD peale ja arsti kinnitust paberil, et mul metall peas on.. Kuidas aga võib lendamine (õhkutõus) mõjutada mu tervist? Kas klapp võib rõhuerinevuse tõttu lasta liiga palju vedelikku peast ära? Eelnevalt on väga pisikesed rõhuerinevused mu koheselt haiglasse saatnud..

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Klapid on erinevad. Küsimus tuleks esitada opereerinud neurokirurgile.

Dr. Ain Pajos