Jalad surevad ära ja on nõrgad 02.02.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on järgmine.
Umbes 4 kuud tagasi hakkas mu tervis imelikuks minema, olen olnud terve elu terve ja erilisi terviseprobleeme pole esinenud mitte kunagi. Tundsin pidevalt pearinglust ja oleks nagu tasakaaluhäired olnud, samuti ka peavalud ja nõrkuse tunne kätes ja jalgades. Tänavapeal kõndides on pidevalt tunne et kukun kohe. Perearst tegi vereanalüüsid mis olid täiesti ideaalsed ainult D-vitamiini puudus. Tema diagnoosis mul üldistunud ärevushäire. Kuid ma pole kindel kas sellega võib kaasneda ka pidev jalgade ja käte suremine isegi püsti seistes ja liikudes, kui katsun paremat jalga siis tunnen nagu läheks mingi elekter läbi sääre, samuti tunnen ka mingit tõmblemist jalgades ja kätes, isegi näos mõnikord ja see on päris häiriv. Jalad surevad vahepeal isegi nii hullusti ära et ei saa kõndida, lihtsalt ei tunne oma jalgu. Peavalud ja pearinglus samuti on sama hullud kui neli kuud tagasi, kuigi tegelen iga päev meditatsiooni ja joogaga ning toitun väga tervislikult. Perearst ei näe mõtet neuroloogile saatmiseks. Aga kas peaksin mures olema või võib siiski ärevushäire ka niisuguseid häireid põhjustada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Toodud kaebused viitavad tõesti kroonilisele ärevusele. Kui üldanalüüsid ja läbivaatus annavad normileiu, siis lisauuringud siin tavaliselt uut infot ei anna. Soovitan siiski minna neuroloogi vastuvõtule ja kaaluda ka pakutavat ravi kuna jätkuv ärevus põhjustab uusi vaevusi.

Dr. Ain Pajos