kaela valud 14.10.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus siis selline ,et mis peaksin tegema.
Nimelt on mul umbes 4 aastat olnud kaelaga probleemid.
Algasid need järsku ja algul arvasin et magasin ära v miski taolist.
Aga aasta hiljem olid mu valud kiirgunud paremasse kätte ja rinnus pitsitas.
Ma ei suutnud tallinn-rakvere otsa autoga ära sõita kuna väsisin nii ära et pidin autoga seisma jääma.
Siiani olen talunud seda valu aga no hakkab stressi tekitama need valud.
Nüüdseks enam valu käes ei ole aga abaluude taga nagu valu ja silmakoobastes.
Vahest tekib tunne et mu pea surutakse lõhki ja tihti on nii et ma lihtsalt heidan magama et veidi sellest peavalust lahti saada. Olen tähele pannud et olen autoroolis ka kuidagi uimane. Pean ikka korralikult keskenduma et sõita . Kardan et võin teiste eludele olla ohtlik ,kuna autosõiduga väsib mul kael nii ära ja hakkab alaselg valutama. Röntgen tehti üks kolm aastat tagasi arvan ma. rääkisin oma loo ära perearstile aga see ütles et võimle. Olen olnud läbi aastate sporditüdruk ja meeldib sportida. olen ka tähele pannud ,et kui õues külm tuul siis alati ma õues olles saan kaelavalud. Ühesõnaga palun nõuannet ,et mis peaksin tegema.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist kaelalihaspinge tõusu ja närviärritusega. Vajalik on neuroloogi konsultatsioon. Eelnevalt tuleks teha rö ülesvõtted kaelalülidest ja igaks juhuks ka EKG uuring.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos