Kõrva närvikanali trauma? 27.01.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi oli väike nohu moodi tõbi kallal. Tundsin, et kuulmetõri läks tursesse, sest ma ei saanud õhku enam keskkõrva pressida, kui ninasõõrmed kinni pigistasin. Ma tegin seda siis ikkagi, proovisin tugevamini ja õhk läks sisse, kuid see oli valus ja korraks isegi nagu tasakaal oleks olnud häiritud. Mõne sekundi pärast hakkas see tühjaks jooksma (tasakaalustuma), kuid sellest ajast saadik tunnen, et on toimunud mingi muutus kuulmises. Just kõrvaklappe kasutades saab sellest aru. Kaks korda käisin arstil, esimene vaatas sisse ja ütles, et on põletik, sain kõrvatilkasid antibiootilisi. Teine vaatas sisse kahe nädala pärast ja kõik oli tema sõnutsi korras, kuigi ta arvas, et asi võib ikkagi kuulmetõris olla ja sain kahte sorti tablette ( antibiootikumid ja kroonilise nohu pidurdajad) peale neid asju ma küll aru ei saa, et oleks endiseks tagasi muutunud ( ennem pressimist ) Mida tunnen: veidi, veidi suuremat vilinat kui teises kõrvas; õrn, õrn tuikav valu käib läbi mõnikord. Palavikku pole olnud; öeldi, et füüsilist vigastust ei tekkinud. Nõustamistelefonile helistades arvati, et äkki närvikanal sai trauma. No ühesõnaga mina ei tea enam. Netist ka kõik läbi uurinud juba.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleemiga tuleks pöörduda ikka kõrvaarsti vastuvõtule. Võimalik et tuleb teostada lisauuringuid nt. audiomeetria.

Dr. Ain Pajos