Jalalihaste tõmblused 24/7 17.05.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen juba aasta aega igapäevaselt tõmblevate jalalihastega hädas. See trall käib 24/7 ja lõppu ei ole...

Natuke lähemalt:

Alustasin perearsti juurest, kes ei osanud midagi öelda ning suunas mind edasi neuroloogi juurde. Vaatas üle, kehitas õlgu ja saatis protseduurile, kus heitsin pikali ja viidi lihastesse nõelad, mis omakorda olid juhtme otsas ning samal ajal arst jälgi monitori. Tulemuseks, et kõik on korras, mingeid kõrvalekaldeid ei ole. Läksin uuesti neuroloogi juurde, kelle vastus oli jäik: "Peate sellega elama õppima!" - ta isegi ei vaevunud edasi uurima, mis mul olla võiks, panna täpset diagnoosi ning kas sellele on olemas ravi. Olin tugevalt ärritatud ja soovisin, et ehk leiame järgmise sammu. Kuna mul on alaseljaga probleeme juba terve dekaadi (väidetavalt radikuliit), siis küsisin, kas võib alaseljaga seotud olla jalgade probleem - vastus oli konkreetne EI, kuid ometigi määras mulle järgmiseks sammuks: MRT lülisamba nimmeosast (disk).

Olen teinud korduvalt vereanalüüse ning näidud on korras. Igapäevaselt tarbin Mg, kaaliumi, vahel võtan ka Ca ja D3, seega vitamiinidepuudust ei ole.

Püüdsin internetist leida sarnaseid sümptomeid ning üks-ühele tundub kattuvat antud teema: http://en.wikipedia.org/wiki/Benign_fasciculation_syndrome

siin ka video mis avaldub mul samal kujul mõlemas jalas ning olen täheldanud, et on hakanud levima ka üle keha: http://www.youtube.com/watch?v=J_1oIpfZIwE

Kas Teie kui hinnatud arst oskate öelda eelpool toodud kirjelduste põhjal, kas saate mind aidata, sest need tõmblused, mis mu keha kaootiliselt halvavad on väga häirivad ning ma ei tea enam tunnet, mis on veeta rahulikku ööd. Kui jah, siis palun andke omapoolse vastusega võimalikult palju infot, mis me teha saaksime, sest hetkel tundub, et olen selle probleemiga täiesti üksi, sest neuroloog ei taha mind aidata...

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui jalgades jõu langust ega lihaste kõhetumist ei esine, ja lihaste-närvide uuring (ENMG) oli korras, on tõenäoline BFS. Tegemist ei ole progresseeruva tõsise haigusega, selle põhjuseid aga ei teata ja konkreetset ravimit selle vastu ei ole. Võimalik on ka iseeneslik fastsikulatsioonide kadumine. Soovitav on siiski ENMG uuringut korrata ca. 0,5 aasta pärast. Tihti aitab närvisüsteemi tasakaalustavate ja jäsemete värina vastaste ravimite kasutamine.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos