Paresteesia 19.04.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Läinud novembri lõpus kukkusin jäisel teel ja murdsin parema käe randme.
Nüüd võin kätt enam-vähem normaalselt kasutada, kuid trauma annab end ikka mingil määral tunda. Mu küsimus puudutab üht konkreetset sümptomit.
Nimelt käib paremas käes alatasa surin ehk (nagu kirjandusest avastasin) paresteesia. See häirib eriti öösel. Olen leidnud käe jaoks ainult kaks asendit, kus see võib lebada rahulikult, aga unes ma paraku nihutan end ja ärgates on käsi "sipelgaid" täis. Nõnda peaaegu igal ööl. Päeval see probleem eriti ei häiri. Seisund on enam-vähem konstantne, pole aja jooksul muutunud paremaks ega halvemaks. Mida ütleksite?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas randmeluud said õigesse asendisse?
Randmeliigese deformatsioon põhjustab sageli käe närvide kompressiooni randmekanalis, mis viib paresteesiate ja isega püsiva tuimuse ja jõu nõrgenemise tekkimiseni. Soovitav on kanda spetsiaalset langetti töö ja ka magamise ajal, et hoida labakätt sirges asendis.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos