Valu põlvedes 08.12.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Umbes 2 kuud tagasi muutusid põlved hellaks, halb oli kükitada ja üsna pea hakkasid põlved päris valu tegema, öösiti ka üsna tugevalt valutama. Vältisin suuremat koormust põlvedele ja ei kükitanud. Nii kadusid öised põlvevalud, kuid probleem ei kadunud kuhugi. Nüüd andis ühel hetkel parema põlve sees tugeva terava valu (istuvas asendis), mõnes suunas varbaid liigutada ei saanud (oli väga valus) ja hetke pärast seistes "kadus korraks jalg alt" (valu tõttu). Sealt alates jäi parem põlv tundlikumaks ja valusamaks.

Mõnel korral on ka käe- ja jalaliigesed tunda andnud, kuid need ei pruugi üldse seotud olla. Sünnitasin u. 2,5 kuud tagasi (lõppjärgus põlvili u 15 min). Rasedus iseenesest väga koormav polnud, kehakaalu tõus jäi normi piiresse (12 kg). Varem pole põlvedega probleeme olnud.

Lootsin, et valud taanduvad, kuid probleem on säilinud ja häirib juba normaalset igapäevast elu. Mis võiks olla nende nähtude põhjus? Kas oodata valude taandumist või pöörduda arsti poole? Millise arsti juurde oleks õigem pöörduda, kas reumatoloogi või ortopeedi poole?

Vastust ootama jäädes
M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Küsimusega tuleks pöörduda ortopeedi poole.

Dr. Ain Pajos
neuroloog