Meningioom ja valud 12.05.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

2012 aprillis avastati mul meningioom peale 14 kuu pikkust arstide vahet käimist põletava suuvalu tõttu (eriti kurgulaes ja keeles, ka hammaste hulgivalu). Suuvalu/sülje puudumise tõttu võeti okt 2011 huulest biopsia, mis ei paranenud normaalselt, huul on senini nagu halvatud sellest kohalt ja rääkimine/söömine valulik. Õpetajana on suu mul nö peamine töövahend. Küsimused:
1) mis võiks leevendada igapäevast suuvalu või püsib see seni, kuni on meningioom? Kasvaja on sügaval, sealt ilmselt ei lõigata, neurokirurgi aega alles ootan. Ma olen proovinud ära kõikmõeldavad valuvaigistid, alates tavalistest (ibuprofeen) kuni Lyrica, Arxocia, Tramadolini - suuvalu ei leevenda ükski. Amitriptilliin oli minule täiesti sobimatu rohi. Diazepeks algul pooleks päevaks leevendas, nüüd toime vaid paar tundi. Seda olen ka kuid võtnud. Jätkan rohkem kordi päevas?
2) selle viimase aasta jooksul sain ka 3 uut gastroentero diagnoosi: refluks, helicobakter, kerge krooniline ösofagiit. Tervis läkski märgatavalt halvemaks nii peale huule biopsiat kui helicobakteri ravi. Peaksin võtma prootonpumba inhibiitoreid pidevalt, aga need suurendavad suuvalu/hammaste hulgivalu. Nõiaring. Kas PPI-de põhjustatud happelis-aluselise tasakaalu muutmine mõjutab kuidagi meningioomi?
Viimasel ajal on rõhuv valu ka veel lagipeas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Meningioomi (ajukõvakelme kasvaja) seos kroonilise neuropaatilise suuvaluga on kaheldav. Mis oli biopsia vastus?
PPI de seost meningioomi kasvuga ei ole leitud.
Miks amitriptüliin ei sobinud?
Tegemist on komplitseeritud juhuga ja kirja teel seda ei saa lahendada.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos