Seljanärvi vigastus 22.07.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
viibisin mai lõpus haiglas neerukivi eemaldamisel, mis oli liikuma hakanud ja põhjustas suurt valu. Tuimestusena kasutati spinaalanesteesiat. Süsti tegemisega oli probleeme, et leida õiget kohta, olen ülekaaluline. Samal õhtul ja järgmisel päeval pärast operatsiooni, tekkisid tugevad valdud piirkonnas, kuhu süst oli tehtud. Iga liigutus tegi valu ja valu kiirgas ka vasakusse jalga. Esimesel kolmel päeval sain tugevaid valuvaigisteid ja liikusin vaid vajadusel raami abil. Vasak jalg oli endiselt tuim ja mõningad liigutused põhjustasid seljas ja jalas tugevaid valuaisitinguid. Arst määras diclofenaki tabletid 150 mg, mida soovitas valude puhul võtta ja väitis, et valu on mööduv. Näriv valu selja alaossa, tuhara piirkonda ja jalga jäid- valuvaigistid abistasid mõningal määral. Kuna töökoht ei ole füüsilist pingutust nõudev, asusin kahe nädala pärast tööle. Tööreisil mõned nädalad hiljem tuli tavapärasest rohkem liikuda, misjärel tekkisid väga tugevad valud selja alaossa ja vasakusse jalga, mis on nüüdseks kestnud kolm ja pool nädalat. Määratud raviskeemidena oli mõjuvam esimene, teine valu ära ei võta. Valud on muutunud tugevamaks, neuroloogi aeg mägede taga-puudub arusaam, kas peaksin püüdma pikali olla, istuda või tasapisi liikuma hakata (see teeb kogu aeg valu)? Kardan kasu asemel seljale kahju teha. Kas oleks võimalik saada kiiremat konsultatsiooni, MRT-d(perearst suunata ei saa), et tagada õige ravi ja paranemine- kui pikakas ajaks pean ravi planeerima?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla nimmelülidevahelise diski kahjustusest tingitud närvivaluga - kas seoses proovi võtmisega või spontaanselt. Konsultatsioonile saaks tulla vaid homme - hiljem olen puhkusel.
Helistage tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos