Valud 17.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29-aastane naine. Vahepeal olin lapsega 2 aastat kodus. Nüüd olen taas 2 kuud tööl käinud.
Mul on viimasel ajal pidevalt mingid kummalised valud, millele seletust leida ei oska ja seepärast kirjutan Teile. Umbes kuu aega tagasi olid mul öösel sellised jubedad valud vasakul pool küljel, et tekkis juba hirm, et hakkan ära surema. Kutsusin kiirabi, kes andis mulle valuvaigisti ja minu jutu põhjal arvas, et mul on roietevaheline närvipõletik. Ekg nad ei teinud. Järgmisel päeval läksin perearsti juurde ning tema kirjutas mulle jutu põhjal Diclac 75 mg 20 tabletti, mida siis 10 päeva võtsin. Samuti määrisin end Dicloflexiga ja hiljem Diclac kreemiga. Kui varem oli 2 - 3 korda nädalas kepikõndi teinud, siis nüüd selle oletatava närvipõletiku tõttu ei tohtinud teha.
Terve selle nädala olen tundnud sellist pitsitustunnet rinnus, aeg-ajalt vasakul pool küljel nagu valusööstud. Ei saagi täpselt aru, kus need valud on. Vahepeal tundub, et külg on valus, siis vasakult rinna alt ja pealt ning siis jälle abaluu juurest. Samuti olen selle nädala jooksul tundnud, et õlad on kuidagi pinges ja selline "kange" on olla. Käin regulaarselt massaazis (1 x nädalas). Ise mõtlen, et kas õlgade pingestunne võib tulla sellest, et pole nüüd kuu aega sporti teinud? Kas minu valuhood võivad seoatud olle südamega või hoopis ülepingega? Stress? Need valud teevad mind murelikuks. Kuidas saaksin ennast aidata? Kas peaksin neuroloogi juurde pöörduma? Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alustada tuleks EKGst (perearst). Neuroloog võiks olla järgmine.

Dr. Ain Pajos