Halb enesetunne ja külmad käed 11.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, alates juuli kuust tunnen ennast halvasti.Algas kõik nii. Jaanipäeval tundsin teravaid valusid mõlemas kõrvas, mis algasid kõrva juurest ja lõikasid alla kaelani. Korra tekkis ka halb enesetunne. Perearst soovitas võtta Ibumetan 400, 5 päeva.Võtsin ja valu kadus. Alates juuli keskpaigast kõik muutus. Hommikul ärgates oli halb olla, sõrmenukid oli útardikrampis,kohe ei saanud sõrmi sirgu, kuklas oli meeletu ringikujuline valu.Käelabades olid lõikavad valud, samuti sõrmedes ja sõrmeotstes. Tehti pilt käelabadest ja jalalabedest, tehti ka vereproov CCP,saadeti reumatoloogi juurde - mingit reumatoloogilst haigust ei leitud.
Tehti üldvereproov biokeemia laboris ja kliinilises laboris - arst ütles,et kusagilt pole miskit kinni hakata, ainult Raud seerumis on 6,7-madal. Kuna kuklas olid pingevalud tehti ka vereproov borrelioosi ja puuk ensefaliidi kohta- neid ei leitud. Edasi käisin kõrva-nina kurgu arsti juures- kõik korras ka selles vallas. Hambaarsti juures käisin - ka kõik korras.
Edaspidi ikka enesetunne halb, selline tunne ,et minestan- aga ei minesta - nuuskpiiritus kogu aeg kotis. Edasi hakkasid hommikul käed surema, paar hommikut ei olnud jõudu käsi rusikasse suruda, seda aga ainult hetkeks.Kõiki toiminguid sain teha, miskit käest maha ei kukkunud.
Paar korda tundsin ka nagu oleks tekkinud soojad "rõngad " ümber randme,küünarliigese ja põlveliigeste. Edasi tekkisid külmatunded, algul labakätes ,siis kätes kuni küünarliigeseni ja nüüd kuni õlaliigeseni.Ja kogu aeg on halb olla, nagu minestaks aga ei minesta. Paar korda olen ka tundnud, et kui tekib halb enesetunne lähevad käed kuni küünarnukini külmaks ja kõrvus viliseb, seda just siis kui käed on allapoole rippu.Korra on halva enesetunde tekkides ka nägemise probleem tekkinud, tahaks öelda, et keerake pildile teravust juurde. Korra hommikul kiskusid suunurgad tahtmatult ülespoole (tahtevastane liigutus) ja vahetevahel nagu magades tahtmatud käte ja jalgade liigutused. Tänaseks päevaks on jäänud halb enesetunne ja tekkivad külmatunded kätes ja jalgades- need tekivad koos (halb enesetunne ja käed lähevad külmaks). Südamearsti juures on ka käidud - kõik korras. Kompuutertomografis tehti pilt peast - kõik korras. Kopsuarsti juures ka käidud - kõik korras. Olen 50 aastane naine - naistearsti juures kõik proovid tehtud - ei ole kliimaks ega ka menopausi eelset aega. Röntgenis tehti kaela pilt - kaela lordoos säilinud,C6-C7 lülivahemik kitsas,sklerootiline, kael osteokondrootiline.
Võeti ka proov - aeroobide uuring kurgulimast- vastus normaalne mikrofloora. Ootan aega veel neuroloogi juurde. Uriiniproov ka tehtud - kõik korras. Mis on see, mis põhjustab halba enesetunnet koos käte ja jalgade külmatundega?
Olen märganud, et enesetunne on parem väljas, kui toas.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevushäire ja depressivne seisund on tõenäoline põhjus. Ravi on pikaajaline.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos