tasakaalu häire 02.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Viimasel kuul olen iga päev tundud kerget tasakaalu häiret. Tavaliselt hakkab lõunal või õhtu poolikul pihta ja enne järele ei jää, kui magama lähen. Tasakaalu häire pole väga tugev, pigem ebameeldiv. Esineb ainult kõndimisel, seistes, istudes ja pikutades pole midagi viga. Samuti ei ole tasakaaluhäireid tavaliselt väljas liikudes, vaid rohkem siseruumides. Regulaarselt käin aeroobikas ja trenni ajal tasakaalu häireid ei esine.
Üldiselt on mul terve elu tasakaal üsna halb olnud. Kas sellise kuu ajalise, aga samas kerge tasakaalu häire puhul peaks pöörduma neuroloogi juurde? (Perearst kontrollis juba veresuhkrut, see normis - 4,4. Vererõhk 106/64.) Kehaehituselt olen suht kõhna 178cm ja 55kg. Kas madal kaal võib ka tasakaalu häireid põhjustada? (ei näljuta ennast, söön regulaarselt, lihstsalt loomu poolest kõhna)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tasakaaluhäired on subjektiivsed ja objektiivsed. Neuroloogi läbivaatus selgitab, kas põhjuseks on mingi kahjustus närvisüsteemis või nt. ärevushäire.

Dr. Ain Pajos