Radikuliit ja lapse saamine 02.02.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen seljaga hädas olnud aasta. Algul valutas alaselg, hiljem valu tuharates, jalgades ja kandade all. Kevadel on tehtud magnetuuring, neurokirurgi sõnade kohaselt operatsiooni ei vaja. Selg on läinud paremaks vähe haaval. Kummardamise, raskema koti kandmise, pikaajalise istumise või muu tibake teistsuguse liigutuse järgselt annab selg tunda ja valu lööb ka jalga. Hommikuti, voodist tõusmise järgselt on jalale valus astuda kuid enamasti see möödub liigutamise järel. Ujun, võimlen, töötan on halvemaid ja on paremaid päevi. Kuna vanust on üle 30, siis paratamatult tekkis küsimus, kas lapse saamiseks pean ootama "ime aega" kui selg ennast enam meelde ei tuleta?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest! Olete olnud väga tubli ja teinud õigeid asju! Ujumine ja võimlemine on kindlasti väga kasulikud, omalt poolt soovitaksin veel vahetevahel ka massaazis käia. Ja rasedusega ei maksa selja pärast küll viivitada, kui Teie vaim muidu küps on. Arvestama peab vaid sellega, et raseduse lõpukuud nõuavad hästi tasakaalus olevat kõhu - ja seljalihaste treenitust, et täiendava koormusega toime tulla. Aga ujumine, võimlemine ja samuti ka vesivõimlemine on normaalselt kulgeva raseduse ajal lubatud ning isegi soovitatud. Nii et edu Teile oma plaanide teostamisel!
Lugupidamisega,
katri kaarna