valud pöia piirkonnas 01.06.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 42-aastane naine. Väga tihti on varvaste juures ja päka all tugevad teravad valud. Arvasin, et äkki on valu tingitud jalatsitest, mis võib olla mingid närvid varvaste vahel kokku surunud. Nüüd kannan ainult väga laiu ja mugavaid jalatseid, kuid ootamatuid teravaid valuhooge on endiselt. Võttes valusööstu alates jalast kingad ja üritades varbaid õrnalt masseerida, läheb valu vahel veel hullemaks, mõnikord lausa talumatuks. Samas, mõne minuti pärast möödub täiesti.
Ka toas üldse ilma jalatsiteta käies on varvastes valud, küll teistsugused. Tundub nagu oleks varbaluud katki ja kõndides siis nad nagu liiguks- klõps-klõps. Loomulikult kaasneb sellega taas terav valu.
Kui ma õieti mäletan, algasid nn varbavalud 5 aastat tagasi viimase raseduse lõpukuul. Arvasin siis, et äkki on see tingitud rasedusest ja liigsest kaalust.
Raseduseeelne kaal taastus kiiresti kuid teravad ja piinavad valuhood jäid.
Olen sale. Ei suitseta ega tarbi alkoholi. Üldiselt terve.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalalaba all võib väga harva esineda ka närvikompressioonist tingitud valu. Tõenäolisem on siiski probleem jalaliigeste ja kõõlustega. Õige oleks pöörduda ortopeedi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos