seljavalu ja massaaz 17.12.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

palun abi. 3 ndl tagasi kukkus 60nle lähenev naine sesivast asendist vannis istukile, pärast seda hakaksid seljas tugevad valud. Perearst tegi vereproovi, ning leidis uriinist verd, kuid kinnitab, et see pole hull???. Tegi ka seljast röntgeni, millest leidis oma sõnul "ealised muudatused selgroos". Diagnoosis NÄRVIPÕLETIKU ja käsib haigel 10 korda käia massaazis.

Kas tõepoolest saab närvipõletikku diagnoosida röntegi abiga, ning kas siinjuhul pole mitte massaaz just keelatud?!

kiiret abi lootes

murelik tütar

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Soovitan jääda koju, proovida mõned päevad enamasti lamada ja vältida asendeid ja liigutusi mis põhjustavad seljavalu. Valu korral võib kasutada valuvaigisteid (paratsetamool jne. ). Valu püsimisel oleks vaja uriinianalüüsi korrata.

Dr. Ain Pajos