Halvatus ja krambid 19.03.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp. Ain Pajos!
Mure järgmine:
Mul abikaasa jäi peale pea ees basseini hüppamist neli kuud tagasi kaelast saati halvatuks. Edasiminek on olnud märkimisväärne, kõik kohad liiguvad ja kitse ja inimeste abil sai juba kuu eest esimesed sammudki võetud. Kuid nüüd nädal aega ei suuda ta enam seismagi tulla, isegi istuda, kuna kõhu ja istmiku piirkonda löövad tugevad krambid. Nii tugevad, et peab pikali viskama ning siis umbes 10 sek-ga mööduvad. Arsti ta kutsuda ei luba, kuna ise on veendunud, et krambid tulenevad sellest, et istmiku piirkonda tuleb järjest enam tundmust. Muidu käib kõht korraliult iga päev läbi ja üleüldse pole märganud mingeid muid sümptomeid, mis kuskil mõnd haigust suudaks reeta. Kas on võimalik, et krambid tõesti tulenevad tundmuse tekkimisest või võib olla asjad tõsisem seletus?
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna algul esinesid ka halvatused siis oli tegemist seljaaju kahjustusega. Sellega seoses on ilmselt ka nüüdsed krambid. Krambid võivad olla mööduva iseloomuga ja neid leevendavad teatud ravimid nt. diatsepaam.

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591