Lihased 30.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Küsisin Teilt lihaste nõrkuse kohta ükskord ja vastasite, et võib olla tegemist lihashaigusega. Kuna perearst puhkusel, ei saa enne arsti juurde minna, kui ta tööle naaseb. Aga mida üldse tähendab lihashaigus ja kas kui avastataksegi lihashaigus, kas siis on see ravitav või on selle tagajärg 100% tõenäosusega liikumisvõimetus? Imelik on see, et see nõrkus on mul juba umbes aasta vahelduva eduga ja eriti ei häiri elu, ja pingutuse korral ja see ei ole selline, et ma ei tunne jalgu ja koperdan vaid lihtsalt tuntav ning esineb säärelihastel ning harva käelihastel.

Ette tänades:)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihashaigusi on erinevaid, samuti ka nende ravivõimalused. Eelkõige on tähtis õige diagnoos. Tuleks ikkagi käia spetsialisti konsultatsioonil.

Dr. Ain Pajos