Nõrkus lihastes 24.04.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem selles, et lihastes on vahel selline kerge nõrkus. Just jalalihased ja käelihased. Esineb seda rohkem peale füüsilist koormust, kuid see koormus ei ole väga suur. Nõrkus kaob siis, kui puhata ja süüa midagi umbes tunni jooksul. Ise olen 20.aastane naisterahvas. Oskate öelda, milles asi? Mõnel päeval on haigutamise hood ka peal, aga perearst väitis, et see tuleb suurest õppimisest ja pigest. Ma kahtlen, et nõrkus sellest on tingitud. Oskate öelda, kas on tegu mõne lihashaigusega või on see lihtsalt mööduv?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla ka lihashaigusega. Tuleks minna neuroloogi vastuvõule kes saab asja täpsustada suunates ENMG uuringule.

Dr. Ain Pajos