Pea- ja kaelavalud, käte suremine 20.03.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Enne jõule tekkis üle öö käte liikumatus (küünarnukist sõrmeotsteni). Taimeteed juues see õhtuks taastus. Aga surisemine hakkas korduma hiljem igapäevaselt, mitte terve päev, aga iga päev teatud ajal. Sõrmede vahel oli võimatu midagi hoida. Tekkis täielik stress.

Kui kannatus katkes, võtsin haiguslehe perearstilt (3 nädalat).
Käisin neuroloogi juures ja mingit närvitesti tegemas, aga lõpuks saadeti mind ikkagi psühhiaatri juurde (haigusleht veel 3 nädalat). Seal tuvastati mul mõõdukas depressioon (mis loomulikult tekib, kui käsi kontrollida pole võimalik, surevad lihtsalt). Kirjutati rahustid, antidepressandid, unerohud. Varem ei saanud ma magada murest enda tervise pärast, nüüd aga ravimitalumatuse tõttu ilmselt. Ja ega need antidepressandid mu käsi paremaks paari kuuga küll ei suutnud teha.

Kui olin neid nädal võtnud, läksid kõrvalestad ja -tagused veriseks ja mädanema, ja mina aina närvilisemaks... Proovisin neid küll õrnalt allergiavabade toodetega puhastada ja määrisin antibakteriaalsete salvidega, aga aina hullemaks läks. Aga käed surid endiselt. Siis otsustasin proovida Bio Biloba preparaati (hõlmikpuu ekstraktiga), mis soodustab vereringet, ja - käed olid üle paari kuu endised (jälle üleöö)!

Magada oleks nüüd juba väga tahtnud, aga ei saanud... Ükskõik, kas pesin pead, kammisin või magasin külili, mu juuksed kleepusid kõrvadel oleva mäda ja vere külge kinni. See sügeles, oli väga valus ka puutumata. Loomulikult tahtsin oma pikki juukseid sealt enne kätte saada, kui korralik kärn neile peale kasvab... Siis tegin karmi otsuse iseseisvalt (mida teha tegelikult ei lubata), jätsin antidepressandid omavoliliselt ära. Ja kõik taastus.

Bio Bilobat võtan ikka edasi. Äkki on asi ikkagi minu vereringes? Mida selle heaks teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Antidepressandid toovad olulise paranemise tavaliselt 1 kuu jooksul. Kui seda ei juhtu, tuleb kaaluda ravimi vahetust. Ravimallergia (villid kõrvade taga) korral tuleb ravimist koha loobuda. Kui kõik on OK, jätkake Bio Bilobaga.

Dr. Ain Pajos