krudisev kael 14.01.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere. oli 15 nov autoavarii, sain väga tugevaid põrutusi tervele kehale kuid kõige enam sai kael kannatada. käisin ka kiirabis, tehti röntgen. seal midagi kirurgiliselt halba ei näidanud. kaela siis liigutada üldse ei saanud, kael kõver, ülivalus ja krudises kui rohkem kaela keerata siis käis selline väiksem raks.
kandsin kaelatuge dets lõpuni va öösel ja määrisin valuvaigistavat geeli kaelale.
dets lõpus käisin ka perearsti juures, sest kiirabi öeldi kui valu ei kao siis uuesti arstile.perearst ei osanud mulle midagi öelda, et krudin võib jääda elulõpuni. arvas et neuroloogi juurde pole mõtet minna.
mida Teie arvates, kas peaksin ikkagi laskma kaela veel uurida? nüüdseks on küll suurem valu kadunud ja kael liigub päris hästi, aga ikka krudiseb kui keerata, kui hakata üle õla vaatama siis valulik. olen 27 a kas tõesti jääb see mulle kogueluks?
suured suured tänud Teile vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krudin kaelas viitab muutustele kaelalülidevahelistes liigestes. Ainus võimalus liigeste funktsiooni parandada ja krudinat vähendada on pidevad võimlemisharjutused kaelale ja õlavöötme lihastele. Pöörduge ravivõimlemise kabinetti.

Dr. Ain Pajos