Undamine peas 30.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Ain Pajos,

Olen 22 aastane tütarlaps ja mul on viimase paari kuu jooksul õhtuti magama minnes peas undama hakanud. Kestab kuskil nädal aega, siis umbes nädal-kaks on vaikus ja hakkab jälle pihta. See undamine meenutab nagu kõrvapõletiku ajal olevat tuksumist kõrvades, aga see undamine toimub nagu peas. Vahest ärkan öösiti lausa üles, sest ei suuda magada, kui peas nagu läbi kõrvade selline undamine toimub. Ma olen lapsena hästi palju kõrvapõletikes olnud ning ühest kõrvast poolkurt ja mõtlesin, et äkki on midagi kõrvadega seotud? Ma ei tea, kas minna perearsti juurde või on sellel lihtne seletus? Nii noorena tunduvad sellised probleemid väga ebatõonäolised, aga loodan, et oskate mulle nõu anda!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihtsat seletust undamisele ei ole. Sageli jääbki põhjus ebaselgeks. Kuna varem on olnud probleeme kõrvadega, tulekski alustada kõrvaarsti visiidist.

Dr. Ain Pajos