Krooniline seljavalu 10.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan oma mehe eest.
Seljavalud alaseljas on kestnud 5 aastat (al 33 eluaastast). Valud on hommikupoole öösel. Ta kirjeldab, et see on näriv ja tugevalt häiriv valu. Tavaliselt tõmbab ta end hästi kronksu, siis tunneb, et lihased venivad ja on kergem. Nii kui ta on oma päeva tegevustega alustanud, siis valu kaob. Vahel seistes selg väsib. Mingit süsteemsust pole võimalik leida. Vahel selg ei valuta 2-3 nädalat ja siis valutab jälle mitu nädalat.Perearst on teinud 2x seljast pilte, mis näitavad, et tegemist on Shauermani tõvega. Arst soovitab massaži ja ujumist ning määrida kreemiga. Hetkel nagu aitab ja kõik. Mees käis ka neuroloogi juures, kes ütles, et voodi on vale koha peal.
Mida arvate Teie?

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid e-kirja eest!
Voodi asukoha kohta ei oska ma midagi arvata, küll aga võiks üle vaadata madratsi ehituse ja tugevuse.
Peale selle oskan soovitada veel mõõdukat sportimist ja lihaskorseti tugevdamist kõhu-ja seljalihaste harjutustega. Ujumine on tõesti hästi sobiv.
Arthrostop`iga suu kaudselt võiks teha profülaktilisi ravikuure sügisel ja kevadel, kaks kuud korraga.
Lugupidamisega,
katrin kaarna