aju veresoonte spasm 05.04.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Viimasel ajal olen hommiku poole ööd vaevelnud meeletu pearingluse all, seda eriti siis, kui ennast pööran. Pearinglus on nii äge, et ajab iiveldama. Püsti olles pole viga, kuid päeval on olemine uimane ning turi kange. Täna ütles perearst, et mul on aju veresoonte spasm ning kirjutas nospad ning lexotanili. Veel ütles, et see on närvipingest ja stressist. Otsisin internetist oma murele vastust, kuid ei leidnud praktiliselt midagi. Siit siis küsimused - mida kujutab endast aju veresoonte spasm, saab seda edaspidi vältida ja mida peaks elukorralduses muutma? Ja veel - kas sellega võib seotud olla ka see, et mu mälu on viimasel ajal palju halvenenud. Olen 40-aastane naine. Tänud ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole aju veresoonte spasmiga, vaid häirega sisekõrvas. Tavaliselt möödub see paari nädalaga ise. Kui probleem püsib, soovitan tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos