õlg valutab liigutades 04.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, ma ei teagi kas see on neuroloogi probleem. Õlg valutab juba kuu aega teatavate liigutuste peale. Kui kätt liigutada tahapoole või otse kõrvale õlavarrest. Ei saa toetada kätt taha. Teistpidi (ette) kätt liigutada valus ei ole. See algas kuidagi salamisi. Ma käin trennis, aga ma ei ütleks et väga kõvasti seal pingutanud olen. Mis te arvate, kas saan kudagi oma vahenditega seda arstida? Panin igaks juhuks pipraplaastri. Misasi on "külm geel" mida soovitas masseerija? Kas tohiksin mingil määral õlga võimelda või oleks hea massaaž? Kas sellised asjad on üldse neuroloogiline probleem? Teine käsi on täiesti terve. Olen naine, 46 aastat vana. Rõõmus kui te vastate! Head uut aastat ka.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt on tegemis õlalihase kõõluse põletikuga mis teeb need liigutused valulikeks. Valu võib kesta kaua- mõnikord kuni aasta. Raviks on punktmassaaz (oluline on täpne koht) või ka hormoonsüstid. Soovitan tulla konsultatsioonile või külastada ortopeedi.

Dr. Ain Pajos