Osaline näohalvatus 02.01.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 25 aastane ja 31 nädalat rase. Nädal tagasi, esmaspäeval ilmnesid mul esimesed osalise näohalvatuse nähud. Vasak silm ei tahtnud hästi sulguda. Iga päevaga läks asi hullemaks, neljapäevaks saavutas halvatus oma nn tipu. Vasak näopool on mul liikumatu. Vasakut silm saan vaevu-vaevu ise kinni, a muu ei liigu näos. Vasak kõrv kuuleb samuti paremini ja on tundulikum helide suhtes. Eelmisel kolmapäeval käisin neoroloogi vastuvõtul, kes kirjutas mulle Arcoxia 7 tabletti ja 10 B vitamiini süsti üle päeva. Täna on nädal möödas sellest kui simal imelik hakkas.. ja siiani pole paremaks läinud. Olen iga päev teinud näole mõeldud harjutusi ja saanud tänaseks 3 süsti ja võtnud 6 tabletti ära. Mul oleks selline küsimus, kas arsti määratud ravi oli õige, st kas ma oleks tohtinud ikka seda Arcoxiat võtta? Mida ma saan veel teha? Kas kui tunnen tõmblust mõnes vasaku näopoole lihases, kas see on hea märk või ei tähenda see midagi?
Väga, väga suured tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist tüüpilise tõenäoliselt viirusinfektsioonist tingitud näonärvi kahjustusega. Tavaliselt järgneb iseeneslik paranemine mis ei ole sõltuv kasutatud ravimitest. Paranemise aeg on aga erinev - mõnest nädalast mitme kuuni. Näoharjutuste mõte on selles et säiluks näolihase toonus ja töövõime kuni närvi funktsioon taastub.

Dr. Ain Pajos