Suur tsüst ajus 16.12.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minu mehel leiti seoses alkoholi liigtarbimisega tsüst ajus- 3*4cm. Pohmellis tekkisid tal käte-jalgade kangused, suu oli viltu, rääkida ei saanud, kõnest ei saadud aru, lämbumistunne. Oli haiglas ravil, parem pool oli nagu halvatud, tegi ravivõimlemist jne. Nüüdseks asi korras, alkoholi ei tarvita. Ikkagi ütleb ta vahel, et kukal läheb kõvaks ja samuti tõmbleb ta aeg-ajalt. Kas see võiks olla seotud tsüstiga? Peaks seda veel uurima? Kas tsüstist võib saada vähk? Epilepsiauuringul käis ka, seal kõik korras.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tsüst ei ole seotud alkoholitarbimisega vaid on sageli väikese sünnitrauma tagajärg. Sageli see vaevusi ei põhjusta. Kirjeldatud hoog on aga seoses alkoholiga(võimalik ajuvereringehäire või epilepsiahoog) ja siis on uuringud (EEG) tavaliselt korras. Alkoholist tuleks loobuda.

Dr. Ain Pajos