meningiit järgsed peavalud 06.10.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Ain Pajos

1999 aastal juhtus minuga õnnetus, mille tagajärel tuvastati mul Mustmäe haiglas peakojus mõra ning põletik. Sain nn õnnelikuks meningiiti omanikuks.

Aastate jooksul on minuga juhtunud küll kõike, mida arstid soovitasid vältida (põrutused, külmetused, alkohol, tööga ülepingutamine jne), kuid pole veel siiani midagi märkimisvärset juhtunud.

Täna ärgates vaevlesin aga eriti ägeda peavalu käes (muud pohmelli nähud on nüüdseks kadunud, kuid pea valutab endiselt). Lisaks ka väike palavik. Olen sellist peavalu vaid ühel korral eelnevalt kogenud - see oli 1999 aastal kui lebasin õnnetuse järgselt haiglas.

Võtsin sisse 2 tk Solpadeine tabletti, mis viisid palaviku alla ning vähendasid ka natuke peavalu. Kuid endiselt olen mures.

Kas mul oleks mõtet arstiabi poole pöörduda või oodata kodus valu möödumist. Mida soovitate mul antud olukorras teha.

Ette tänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Iga palavikuhaigus võib põhjustada ka peavalu. Muretsemiseks on põhjust siis kui valu mõne päevaga ei möödu, palavik püsib ja tekib iiveldus.

Dr. Ain Pajos