Peavalud pärast puuksentsefaliiti 07.03.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Probleem peavaludes, mis algasid hilises lapsepõlves/varases puberteediaes. Aastate jooksul käidud läbi kõik võimalikud arstid, tehtud kõik uuringud, keegi midagi pole tuvastanud, kompuutrite ja analüüside näidud justkui normis.
Peavalud on igapäevased ja konstantsed - heal hetkel "4 palli kümnest" halvemal juhul 7-8, on olnud ka "kümneid".. Ei mäleta päeva, mil pea ei oleks valutanud. Hommikused duśhid õnneks veidi leevendavad valu.
Olen aastaid tuuseldanud ringi internetis, leidmaks kedagi kusagil, kes jagaks minuga midagi sarnast. Lõpuks olen vist leidnud ühise nimetaja - paljud inimesed üle maailma, kes on kunagi varasemalt saanud puugilt hammustada, kurdavad sama mure. Nemad nimetavad seda küll üldjuhul Lyme disease'iks (puukborreolloos), minul oli lapepõlves puukentsefaliit. Lausa nii hull, et viibisin ligi nädala haiglas koomas. Hakkan uskuma, et see on suure tõenäosusega minu mure põhjustaja. Saan aru, et sellest tingitud sümptomid võivad püsida terve elu. Siit ka küsimus - kui seda ei anna välja ravida, kas on mõni valuvaigisti, mis seda leevendaks? Olen läbi aegade proovinud erinevaid, enamus pole leevendust toonud. Vahepeal tundus kodeiin aitavat, kuid nüüd justkui enam mitte. Kas on olemas mõned retseptravimid selleks või on mõeldav mingite käsimüügi valuvaigistite annuste suurendamine, et need toimiks?
Kas mu probleemile on mingiti lahendust/leevendust/abi või lihtsalt nii ongi?

Olen ka neuroloogi ootejärjekorras, kuid kahjuks enne suve ma arstile ei saa.

Kõike head!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lapsepõlves/puberteedis alanud hootised peavalud on suures osas tingitud perekondlikust migreenivalmidusest. Läbipõetud meningiit/entsefaliit hilisemas elus peavalude põhjuseks ei ole, küll aga on võimalikud jääknähuna liikumis ja/või koordinatsioonihäired. Migreenihood vajavad tihti spetsiifilist ja kompleksset ravi. Tulge konsultatsioonile.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika