ragin seljas 18.09.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes kolm kuud tagasi oli mul seljaoperatsioon (disk). Taastumine peale oppi läks igati kenasti. Viimasel ajal on nagu alaseljas oper. koha peal tekkinud ragin, mida tunnen vahel isegi kõndides. Eriti aga on see tunda näit. sellistes asendites kui selili olles teha jalgrattasõitu või teha jala vibutusi. On see normaalne ja mööduv nähe? Igatahes on see päris ebameeldiv.

Selg valu ei anna, kui siis ainult pikalt midagi rasket kandes.

Vastuse eest tänades, Anneli

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,

Aitäh kõsimuse esitamise eest.

Pärast igasugust operatsiooni käivituvad opereeritud piirkondades teatud taastumisprotsessid, s.h aga ka sidekoestumisprotsess. Selgroos võivad aga tekkida lülidevaheliste liigeste kõhrestumise intensiivistumine ja seega võib lülisamba liikuvus muutuda piiratumaks. Setüttu soovitatakse alati pärast selgroooperatsiooni ( tegelikult pärasst igasugust operatsiooni või kirurgilist manipulatsiooni) tegelda ravivõimlemisega, mis tagab opereeritud piirkonnas parema verevarustuse ja liigestes parema liikuvuse. See peaks vähendama ka Teiel esineva/tuntavat ragisemistunnet selgroos.

Kui te oma arstilt ei saanud sobivaid soovitusi võimlemisharjutusteks haiglast lahkude, pöörduge uuesti operatsioonijärgselt kontrollile ja paluge suunata end taastusravile, kus saate edaspidiseks juba sobivad võimlemisharjutused. Neid peate aga tegema pideval, aastate vältel.

Parimate tervitustega,

Teie arst.